ЕМОЦІЙНІ СТАНИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПІД ЧАС ВІЙСЬКОВОГО КОНФЛІКТУ
DOI:
https://doi.org/10.21564/2786-7811.1.319573Ключові слова:
емоційна стійкість, військовослужбовці, стрес, настрій, афект, фрустрація, депресія, апатіяАнотація
Праця спрямована на ретельне вивчення та аналіз емоційної стійкості в контексті військової діяльності. Головна мета статті полягає в розкритті ключової ролі цього аспекту для успішності та продуктивності військовослужбовців під час виконання завдань, зокрема в умовах бойових дій. У статті визначається емоційна стійкість як критичний ресурс для військових, особливо враховуючи високий рівень стресу та негативних впливів під час воєнного конфлікту. Стресові чинники можуть значно впливати на емоційний стан військовослужбовців, і вчасне виявлення цього факту є важливим для коригування психоемоційних станів та запобігання негативному впливу на емоційну сферу. Стаття розглядає різні форми емоційних станів, таких як настрій, афект, стрес, фрустрація, депресія та інші, а також їхні вияви у контексті військової діяльності. Особлива увага приділяється виявленню взаємозв'язку емоцій та зовнішньої поведінки військовослужбовців. Стаття аргументує, що емоційна стійкість визначає не лише здатність військовослужбовців до адаптації у стресових умовах, але й їхню здатність до самоконтролю. Зазначається, що ця стійкість є необхідною для ефективного функціонування військовослужбовців під час надзвичайних ситуацій та в екстремальних умовах служби.
Ідея наукової праці концентрується на важливості емоційної стійкості для досягнення оптимальних результатів військово-професійної діяльності та надає детальний аналіз її ролі та значущості в контексті бойових умов.
Посилання
Наконечний В., Клименко В., Копаниця Н. Досвід організації психологічної роботи під час ведення збройних конфліктів, підготовки та виконання миротворчих завдань : збірник інформаційно-аналітичних матеріалів. Київ: Соціально-психологічний центр ЗСУ, 2013. 56 с.
Методичні рекомендації щодо проведення психологічної підготовки особового складу збройних сил України: методичні рекомендації / Генеральний штаб Збройних Сил України. Київ: Відділ військово-соціальної роботи соціально-психологічного управління Головного управління по роботі з особовим складом Збройних Сил України, 2012. 214 с.
Костів С. Емоційно-вольова стійкість майбутніх військових фахівців. Збірник наукових праць «Військова освіта» Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. 2017. № 2 (36). С. 107-117.
Стасюк В. Основні негативні емоційні стани військовослужбовця у процесі військово - професійної діяльності. Вісник Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2012. С. 23–25.
Пашукова Т.І., Допіра А.І., Дьяконов Г.В. Практикум із загальної психології: Київ: Т-во «Знання», КОО, 2006. 203 с.
Ягупов В. Військова психологія : підручник. Київ: Тандем, 2004. 656с.
Пилипенко К. В. Емоційна стійкість як професійно важлива якість майбутнього психолога-практика. Практична психологія в системі вищої освіти: теорія, результати досліджень, технології : колективна монографія. Київ: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2009. С. 137–147.
Emotional Resilience: Simple Truths for Dealing with the Unfinished Business of Your Past URL: https://books.google.be/books/ about/Emotional_Resilience.html?id=NpYHAAAACAAJ&redir_esc=y.